De meeste volwassenen kunnen hun reacties op één of andere gebeurtenissen nauwelijks verklaren. Het leven in Oekraïne onder de omstandigheden van agressie en trauma brengt veel uitdagingen met zich mee. Het wordt nog moeilijker als we kijken naar de emoties van kinderen in Oekraïne. Ze worden geconfronteerd met agressie en trauma in hun leven. We hebben dan te maken met een mix van agressie en trauma. Maar elke reactie heeft zijn wortel en oorzaak. Zodat ze begrepen kan worden. Vandaag gaan we het hebben over een van de moeilijkste emoties die kinderen ervaren – agressie.
Agressie is in de eerste plaats een weerspiegeling van innerlijk ongemak. Het is het niet correct reageren op gebeurtenissen rond een kind in het dagelijks leven in Oekraïne. Het is een bepaalde emotionele “explosie.” Een kind heeft hier geen controle over. Dit geldt vooral als het kind getraumatiseerd is door de agressie trauma die het leven in Oekraïne kenmerken.
Hier zijn enkele tips om het beste te reageren op het agressieve gedrag van kinderen:
Onderneem meteen actie. Als je getuige bent geweest van het agressieve gedrag van je kind, moet je meteen de oorzaak vinden. Zoek uit waarom je kind op zo’n manier reageert door te onderzoeken hoe agressie trauma hun leven kan beïnvloeden. “Oogjes sluiten” gaat niet lukken omdat het regelmatig wordt herhaald. Geef een kans om agressie los te laten. Als agressie al een van de manieren is geworden om emoties los te laten, sta toe dat het gecontroleerd wordt. Laat het op de voorzichtigste manieren gebeuren.
Bijvoorbeeld met speltherapie.
Beter een boksbal verslaan dan de kat van de buren. Directe agressie in ontwikkeling. Een van de beste opties is sporten. De opwinding van fysieke activiteit helpt om emoties los te laten niet alleen voor volwassenen. Laat het kind voelen dat het veilig is. Vaak is agressie een reactie van de zelfverdediging van het lichaam. Het kan ook een onderdeel zijn van de verwerking van agressietrauma in het leven in Oekraïne.
Daarom is het belangrijk om een kind een gevoel van geborgenheid, kalmte en liefde te geven.
Wees dichtbij en maak het mogelijk om samen deze gevoelens te ervaren. En onthoud het belangrijkste, agressie is een normale reactie. Ze hoeft niet bang te zijn, maar op een sociaal aanvaardbare manier leren loslaten. We hopen dat deze informatie nuttig voor je was.
Tijdens de eerste twee weken van Gen Oekraïens Kamp werken de beste specialisten uit Oekraïne en Israël samen. Ze zien al een verschuiving naar traumaherstel bij de kinderen.
In deze tijd hebben ze kunnen zien hoe kinderen hun ziel voor ons beginnen open te stellen. Vaak hebben deze kinderen gecompliceerde verhalen. Ze accepteren liefde, zorg en therapie. Tijdens hun herstel kunnen ze agressie, trauma en het leven in Oekraïne beter begrijpen.
In deze post vertellen we graag iets meer over de methoden op het kamp. We beginnen met de praktijk van kunsttherapie. Kunsttherapie is een soort psychotherapie waarbij gebruik wordt gemaakt van creatieve technieken, hoofdvak zijn:
visuele therapie;
zandtherapie;
poppentherapie;
kleitherapie;
biblio therapie en sprooktherapie;
U kunt dit project steunen! Meer informatie daarover vind je hier.
Vul de vragenlijst in als je kinderrevalidatie wilt aanvragen bij
Gen.Camp
— u of uw kind is mishandeld in Ukrainia en hulp nodig heeft.
Wie kan lid worden van Gen.Camp? Kinderen van 6-12 jaar hebben tekenen van psychisch trauma uitgesproken. Dit is een gevolg van de oorlog. Ze hebben zo snel mogelijk hulp nodig.
Gebruik misschien de commentaren om elkaar te steunen!
Alles op onze blog is voor Zelfzorg en solidariteit, vaardigheids- en reflectiepraktijk, groei en bewustwording met psycho-educatieve informatie over individu en samenleving.
Op geen enkele manier is dit een aanzet tot haat of geweld, discriminatie of racisme.
✨ Jouw volgende stap naar heling begint hier
Voel je dat dit artikel je raakte? Dat het iets in beweging zette? Laat dat moment niet verloren gaan.
Sluit je aan bij onze online community – een warme, veilige plek waar gelijkgestemden elkaar begrijpen en ondersteunen.
👉 Doe een groeitaak die bij dit artikel hoort. Kleine stappen, grote transformaties.
Laat een reactie achter. Jouw stem kan iemand anders precies de herkenning geven die ze vandaag nodig heeft.
👉 Deel dit artikel met een vriend(in) die worstelt of twijfelt. Soms is één doorstuuractie het verschil tussen vastzitten en vooruitkomen.
🌿 Samen bouwen we aan herstel, kracht en emotionele vrijheid. Steun ons zonder extra kosten door aankopen bij bol. klik op onderstaande afbeelding.
Steun ons zonder extra kost door uw aankopen bij :

https://www.steunfondsvooroekraine.be/donatiepagina
Liefs Annemie
Lees ook
In Spain, a camp was organized for Ukrainian children who suffered from the war
Oekraïense kinderen verwerken oorlogstrauma’s door te tekenen
Educatieve tips en materiaal over werken met kinderen met een oorlogstrauma
Oekraïnse referenties en bronnen en schrijvers op sociale media in het Engels
Mariam Naiem: Instagram en Twitter
Tetyana Denford: Instagram en Twitter
Marichka Buchelnikova: Instagram en Twitter
Maria Kuchapska: Instagram
Julia Kyrylova-Fedorchenko: Instagram
Oleksandr Shyn: Twitter
Valeria Voshchevska: Instagram en Twitter
Julia Tymoshenko: Instagram en Twitter