Ondersteuning van het zenuwstelsel is precies dat: ondersteuning om je te helpen helen! Deze oefeningen kunnen ons niet helemaal helen. Het zijn echter prachtige tools. Ze kunnen je helpen om je zenuwstelsel te resetten. Je kunt jezelf gedurende de dag aarden.
Ik voelde dat ik 80% hersteld was van mijn chronische pijnen. Toen begon ik veel hulpmiddelen voor het zenuwstelsel te gebruiken. Ze hebben echt een enorm verschil gemaakt door mij volledig herstel te krijgen.

De eerste oefening voor ondersteuning van het zenuwstelsel is een manuele stimulatie van de zenuw vagus.
Het kan best krachtig zijn. Dus let echt op hoe het je laat voelen en hoe je energie verandert.
De tweede oefening voor ondersteuning van het zenuwstelsel is je hersenen vertellen dat spanning je lichaam verlaat.
Vertel dat het veilig is om in een meer ventrale vagale toestand te bewegen (aanwezig en verbonden).
De derde is vergelijkbaar met de tweede en versterkt ventrale vagale activering. Het schuift je uit je gedachten, en in het hier-en-nu.
Begin systematisch met een kleine stap in de groeitaken. Houd deze dagelijks vol. Op deze manier creëer je je eigen specifiek zelfgereguleerd trauma-oplossingsmodel. Je voegt alleen maar oefeningen toe die met je persoon op dat moment resoneren.
Gebruik de zoekfunctie en categorieën voor andere groeitaken en oefeningen rond heling geest-body syndromen.
Genezing gaat niet alleen over voelen. Voelen is niet alles wat er nodig is om te genezen. Het helingsproces is niet alleen fysiek. Het gaat ook over het helen van de verbindingen en paden. Onze geest en ons lichaam hebben deze gemaakt in relatie tot onze diepste wonden. Over heel worden en thuiskomen in ons lichaam.
Waarom is genezing van het zenuwstelsel belangrijk? Het kan je helpen de symptomen van je lichaam en geest te genezen. Dit doet het door de oorzaak aan te pakken van waarom ze aanwezig zijn. Het kan je ook helpen je leven te transformeren.
Alles op onze blog is voor Zelfzorg en solidariteit, vaardigheids- en reflectiepraktijk, groei en bewustwording met psycho-educatieve informatie over individu en samenleving.
Op geen enkele manier is dit een aanzet tot haat of geweld, discriminatie of racisme.
✨ Jouw volgende stap naar heling begint hier
Voel je dat dit artikel je raakte? Dat het iets in beweging zette? Laat dat moment niet verloren gaan.
Sluit je aan bij onze online community – een warme, veilige plek waar gelijkgestemden elkaar begrijpen en ondersteunen.
👉 Doe een groeitaak die bij dit artikel hoort. Kleine stappen, grote transformaties.
Laat een reactie achter. Jouw stem kan iemand anders de herkenning geven die ze vandaag nodig heeft.
👉 Deel dit artikel met een vriend(in) die worstelt of twijfelt. Soms is één doorstuuractie het verschil tussen vastzitten en vooruitkomen.
🌿 Samen bouwen we aan herstel, kracht en emotionele vrijheid. Steun ons zonder extra kosten door aankopen bij bol. klik op onderstaande afbeelding.
Geef het artikel een dikke duim!
Steun ons zonder extra kost door uw aankopen bij :
Liefs Annemie
Lees meer
Ontdek meer van Zelfzorghelpers samen vrij en verbonden met pycho-educatieve vorming.
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.