Deze winter, toen de Russen Oekraïners tot de dood wilden bevriezen, is voorbij. Toch blijft Oekraïne overeind. De steun en liefde voor Oekraïne, hun wil voor toepassing van mensenrechten en zelfbeschikking blijft wereldwijd bestaan.

Dat heeft vooral te maken met hun eigen moed, doorzettingsvermogen en onderlinge massale solidariteit. De weg die ze kiezen voor hun kinderen is internationaal recht, mensenrechten en democratie. Deze weg is veelbelovend, want daar is in Rusland totaal geen sprake van.

Er is een genocide bezig van Rusland t.o.v. het Oekraïense volk.

Ik vind het gepast dat Europa en elke mens van goede wil hen ondersteunt met de middelen waarom ze smeken.
Waar zouden we staan mochten de geallieerden (waaronder veel gevluchte Polen) België niet hadden bevrijd?

Daarom wil ik dat Oekraïne nu wint en niet na jaren bezet geweest te zijn waarbij gemoord is op minderheden, burgers (waaronder veel kinderen) verkracht, gedeporteerd en gefolterd geweest zijn.

Dat de invasie door Rusland de Nato zal versterken, maakt duidelijk dat een sterke defensie belangrijk is. Het Kremlin beseft dit goed. Veel Europese landen hebben deze verdediging de afgelopen decennia verwaarloosd.

Trouwens de steun aan Oekraïne voor zelfbeschikking (en de terugtrekking van Rusland uit Oekraïne) werd bevestigd in de V.N. door 141 landen, en tegengestemd door alleen maar 7 landen.

Naast Rusland stemden alleen zes landen tegen: Wit-Rusland, Noord-Korea, Eritrea, Mali, Nicaragua en Syrië.

Als je die regimes bekijkt, weet je dat het gewone volk niets bij te winnen heeft. Dit geldt ook voor de andere 32 landen die zich hebben onthouden. Hier zitten enkele klassiekers in het genre. Denk aan landen als China die in dit soort zaken nooit echt een standpunt voor of tegen innemen.
China roept Rusland en Oekraïne op tot dialoog en verwerpt gebruik van kernwapens, maar hoe neutraal is Peking echt? Dat zullen we in de komende weken zien.

Illustratie van een gedemocratiseerde samenleving onder druk, met elementen zoals protesten, publieke debatten en angstpolitiek. De achtergrond toont een schoolgebouw met een vlag, terwijl verschillende symbolen van communicatie en conflict zichtbaar zijn.
info polarisatie in de samenleving

Business as usual

Daarnaast zijn er opvallend veel Afrikaanse landen die zich onthouden en dat eigenlijk deels door China doen. China heeft grote economische belangen in veel Afrikaanse landen en die willen Peking niet voor de borst stoten. “Ze nemen een afwachtende houding aan, omdat ze bepaalde handelsconnecties niet willen verliezen.”
Business zoals meestal. Maar daar hebben we geen belang bij. Wie is het volgende land dat Rusland zal aanvallen, als het Oekraïne op de knieën krijgt?


Poetin en zijn kliek zal niet stoppen, als hij niet gestopt wordt. Net als Hitler en Stalin niet gestopt hebben zonder hem met wapens te stoppen. Dit is ondanks het memorandum van Boedapest. (garanties op de grenzen ; mits ze hun nucleaire wapens vernietigen)

Poetin heeft veel macht door zijn propaganda machine. Hij heeft de macht in de industrie, justitie en de Douma. Dit is het geval sinds 26 maart 2000. Hij is dus waarschijnlijk nog gevaarlijker dan Hitler. Maar laten we ons niet bang maken of de kop in het zand steken. Wie anders dan de Nato dient de veiligheid en defensie in de toekomst voor Oekraïne te verzekeren? Een Europese defensie? De V.N.

Liefde is uiteindelijk altijd sterker dan macht. Dit is alleen waar als ze gegrond is in een strijd voor rechtvaardigheid. Ze moet ook gebaseerd zijn op de Universele Rechten van de Mens en een eerlijke verdeling van de rijkdom.

Net als onder Hitler en Stalin zijn universele rechten van de mens onbestaande. Dit geldt in alle gebieden waar Poetin de plak zwaait. Hoe langer we wachten om Poetin en zijn kliek te stoppen, hoe meer Oekraïne te lijden heeft. De trauma’s worden groter. De heropbouw wordt moeilijker. Het imperialisme van Rusland wordt sterker. Laten we niet vergeten dat Oekraïne vecht voor wereldwijde vrijheid, inclusief de vrijheid van de Russen zelf.

Het is dan ongelofelijk laf. Sommigen beweren dat de aanhoudende oorlog in het belang is van het industrieel-militaire complex van de NAVO. Dit complex gebruikt de behoefte aan nieuwe wapens om crises te vermijden en nieuwe winsten te behalen. Hun ware boodschap aan Oekraïne is: oké, jullie zijn het slachtoffer van een meedogenloze strijd en agressie. Maar reken niet op onze wapens, want zo speel je het industrieel-militaire complex in de kaart.

info Datarechten zijn mensenrechten

Het ware doelwit van de oorlog door Poetin en het Kremlin is de ontmanteling van de Europese eenheid. Deze ontmanteling wordt niet alleen bepleit door de Amerikaanse conservatieven en Rusland. Ook extreemrechts en extreemlinks in Europa staan hierachter. Deze lafaards willen niet vechten tegen het globale kapitalisme en de globale opwarming. Ze doen alsof dit alleen beperkt is tot het Westen.

Er zijn voor Europa maar twee manieren om hier uit te stappen. De eerste manier is door het spel van neutraliteit te spelen. Dat is zoals de lafaards bepleiten. Het is een kortere weg naar een catastrofe. De tweede manier is door een onafhankelijke agent te worden. Bedenk eens hoe de situatie kan veranderen als Trump de volgende Amerikaanse verkiezingen wint.

info autoritarisme USA

Oekraïne kan wel de oorlog winnen tegen Rusland

Zij die pleiten voor minder steun aan Oekraïne, willen meer druk op dit land uitoefenen om te onderhandelen. Ze willen dat Oekraïne pijnlijke territoriale concessies accepteert. Ze herhalen graag dat Oekraïne de oorlog tegen Rusland simpelweg niet kan winnen.

Klopt, maar ik zie hier precies de grootsheid van het Oekraïense verzet in: ze riskeerden het onmogelijke. Ze tartten pragmatische berekeningen. Het minste wat we ze verschuldigd zijn, is volledige steun. Om dit te doen, hebben we een sterkere NAVO nodig – maar niet als een verlenging van de Amerikaanse politiek.

Klik op de afbeelding voor gratis info

We hebben er alle belang bij Poetin te stoppen!

Het strategische plan van Rusland is om te profiteren van de opwarming van de aarde. Het omvat controle over ‘s werelds belangrijkste transportroute, de controle van de Arctische passage. Daarnaast richt het zich op de ontwikkeling van Siberië en controle over Oekraïne. Door de enorme ontwikkeling van China, Japan en Zuid-Korea zal de belangrijkste transportroute ten noorden van Rusland en Scandinavië lopen.

Op deze manier zal Rusland zoveel voedselproductie domineren dat het de hele wereld kan chanteren. Dit is de ultieme economische realiteit onder de imperiale droom van Poetin.

Het is niet langer nodig om tussen de regels van de politieke droom door te lezen. Poetin vergelijkt zichzelf openlijk met Peter de Grote. Op het eerste gezicht was hij in oorlog met Zweden om er iets van af te nemen. Hij nam niets af. Hij keerde terug. Hij keerde terug en versterkte. Dat is wat hij deed. Het was duidelijk dat het aan ons lot was om terug te keren. Het was ook ons lot om te versterken.

info AI digitale haat

Als je opkomt voor het leven van elke mens

Deze ambities van Poetin moeten onvoorwaardelijk worden afgewezen. We leven in een huidige globale wereld. We worden allemaal achtervolgd door dezelfde catastrofes. Daardoor zijn we allemaal met elkaar verbonden.

waarom pluralisme, dissidentie en meningsverschil essentieel zijn voor een sterke en levende samenleving

Alles op onze blog is voor Zelfzorg en solidariteit, vaardigheids- en reflectiepraktijk, groei en bewustwording met psycho-educatieve informatie over individu en samenleving.

Op geen enkele manier is dit een aanzet tot haat of geweld, discriminatie of racisme.

✨ Jouw volgende stap naar heling begint hier

Voel je dat dit artikel je raakte? Dat het iets in beweging zette? Laat dat moment niet verloren gaan.

Sluit je aan bij onze online community – een warme, veilige plek waar gelijkgestemden elkaar begrijpen en ondersteunen.

👉 Doe een groeitaak die bij dit artikel hoort. Kleine stappen, grote transformaties.

Laat een reactie achter. Jouw stem kan iemand anders de herkenning geven die ze vandaag nodig heeft.

👉 Deel dit artikel met een vriend(in) die worstelt of twijfelt. Soms is één doorstuuractie het verschil tussen vastzitten en vooruitkomen.

🌿 Samen bouwen we aan herstel, kracht en emotionele vrijheid. Steun ons zonder extra kosten door aankopen bij bol. klik op onderstaande afbeelding.

Geef het artikel een dikke duim!

Steun ons zonder extra kost door uw aankopen bij :

Meer info over Annemie Declercq (klik)

Liefs Annemie

Gebruik het contactformulier!

Lees meer over zelfbeschikking Oekraïne

We zijn benieuwd naar je reactie hieronder!Reactie annuleren