“Gen.Oekrainian” is een gemeenschapsorganisatie van gelijkgestemden en patrons die samen zijn gekomen om Oekraïnse getraumatiseerde kinderen te helpen.

Dit initiatief is gecreëerd om kinderen te helpen oorlogstrauma te overkomen, te integreren en hun energie te richten op ontwikkeling. ⠀ “Gen.Camp” heeft nu de beste psychotherapie beoefenaars, artsen uit Oekraïne en Israël die met kinderen werken.

In de toekomst zal het platform “Gen.Oekrainian” ervaring delen zodat duizenden psychotherapeuten zich kunnen aansluiten bij de hulp van Oekraïense kinderen.

Dankzij correct geselecteerde therapie kan de kinderpsyche tot 100 % herstellen, dus we moeten enthousiast worden hiervoor. Elke dag vechten we aan het psychologisch front voor deze kinderen!

Die kinderen hebben traumatische ervaringen meegemaakt. Ze waren getuige van moorden en hebben familie of een ouder verloren. Ze overleefden de verschrikkingen van de bezetting. Ook hebben ze raketvuur overleefd. ⠀

Als uw kind hulp nodig heeft van een specialist, vul dan het formulier op de website van gen ukraïne in. Ze blijven werven voor toekomstige groep van het kamp. Heb je vragen, schrijf een privébericht, ze nemen contact op. ⠀

Ik ben oprecht blij dat het hulpproces kan beginnen voor Oekraïense kinderen met een trauma. Het licht zal winnen, de kinderogen zullen stralen van geluk. Ik geloof in deze organisatie want ze werken ervoor. 

oorlogskinderen
klik op de afbeelding

Als je dat wenst, kun je echter meedoen aan het initiatief. Je kunt geld inzamelen voor online-consulten met psychotherapeuten. Deze zijn bedoeld voor Oekraïense getraumatiseerde kinderen die niet op kamp konden komen in Spanje. ⠀

Volg de link in de profielbeschrijving en bouw mee aan een gelukkige toekomst voor Oekraïense kinderen 🇺🇦. We vechten voor Oekraïense kinderen aan het psychologisch front.

Ze hebben een website gemaakt – genukrainian.com.ua voor Ouders, voogden of andere volwassenen die kinderen willen helpen die traumatische gebeurtenissen hebben overleefd.

Daar kun je een vragenlijst invullen. Je kunt je kind naar een kamp sturen. In dit kamp helpen specialisten de gevolgen van ervaren traumatische gebeurtenissen te overwinnen. ⠀

In de toekomst zal dit Gen.Oekraïense team auteursprotocollen ontwikkelen voor de verdere behandeling van duizenden kinderen. Hun doel is het stabiliseren van hun psycho-emotionele toestand na de traumatische gebeurtenis. Volg de updates, ga naar deze website en laat vragen achter in de comments als je hebt. ⠀

Gen.Oekraïense bestaat om voorwaarden te creëren voor het herstel van de psyche van kinderen in 🇺🇦.

Zielen bezwijken aan wonden.

En helaas kregen de kinderen van Oekraïne deze wonden. Er zijn geen woorden om de pijn van ouders voor hun kinderen te beschrijven. Maar dit is wat we kunnen doen om kinderen te helpen die psychisch trauma hebben opgelopen door oorlog.

We hebben nog niet alles gezien, de gevolgen zullen zich verder manifesteren, maar we moeten nu handelen. Wij kunnen het Gen.Oekraïense team, dat Gen.Camp organiseerde – een gezondheids- en educatief kamp voor de psychologische revalidatie van kinderen uit de hotspots in Oekraine.

Onverschilligheid is een eigenschap die niet inherent is aan Oekraïners. Daarom zijn ze samengekomen om voorwaarden te creëren voor het herstel van de psyche van het kind. Als je kind psychologische hulp nodig heeft, volg dan de link in de profielkop. Vul de vragenlijst in op genukrainian.com.ua.

Sociale bewegingen in Oekraïne

Wat blijft er over bij de kinderen na het kamp.

Ze krijgen best vaak commentaar. Men zegt dat het werk van kamp situationeel is. Het wordt gezien als korte termijn hulp die alleen op het moment werkt. Dat terwijl het kamp de kinderen terugbrengt naar hun normale leven en teamwork-niveau omhoog gaat. Dit is niet het geval.

Deze kampen hebben een trauma gerichte aanpak. Een aanpak waarbij gedurende 30 dagen kinderen 24/7 hulp krijgen. Dit is psychologisch heftig. En naast manieren om rouw te overleven, geven we ze hulpmiddelen om mee te nemen naar huis. Eerst geven ze de kinderen de mogelijkheid om goed om te gaan met de gedachten van alle gewonde mensen.

Ze leerden kinderen om afstand te nemen van deze gedachten. Ze leerden hen deze te onderzoeken op goed of fout. Zijn ze constructief of destructief? Vervolgens leerden ze de kinderen deze gedachten los te laten. Ze gaven ze zelfregulatie vaardigheden: van geagiteerd, agressief, depressief of machteloos zijn, kun je terug naar de zogenaamde groene zone.

Een groene zone is een bronzone. Het stelt je in staat om Oekraïense getraumatiseerde kinderen volledig te helpen leven en werken.

We hebben ze de hulpmiddelen gegeven om agressie te kanaliseren – dit is een directe agressie in de goede richting. Wanneer je in plaats van aan te vallen, al je innerlijke kracht richt om je grenzen te beschermen. Deze tool zal elk kind in de toekomst helpen om pesten te bestrijden. Daar krijgen ze hulpmiddelen om te helpen omgaan met angst en ze leren om het effectief te doen.

Het belangrijkste is dat ze hebben gezien dat de uitweg uit elke situatie het ontwikkelen van je eigen psychologische veerkracht is. Zelfs uit een uitzichtloze situatie is dit de uitweg. Deze veerkracht wordt gedefinieerd door waarden, doelen en vermogen om te handelen.

Ze worden gevuld met vindingrijke herinneringen. Dit zijn de dingen die er echt toe doen in de context van de toekomst. Dit zijn de herinneringen waar de kinderen op vertrouwen. Deze missie is er om de veerkracht te kweken. Oorlogsgetraumatiseerde kinderen hebben die veerkracht nodig om verder te gaan in het leven.

Vul de vragenlijst in als je kinderrevalidatie wilt aanvragen bij Gen.Camp
— als u of uw kind is mishandeld in Ukrainia en hulp nodig heeft.

Wie kan lid worden van Gen.Camp? Kinderen van 6-12 jaar hebben tekenen van psychisch trauma als gevolg van de oorlog. Zij hebben zo snel mogelijk hulp nodig.

In Spain, a camp was organized for Ukrainian children who suffered from the war

Oekraïense kinderen verwerken oorlogtrauma’s door te tekenen

Educatieve tips en materiaal over werken met kinderen met een oorlogstrauma

NOODHULP OEKRAÏNE

Alles op onze blog is voor Zelfzorg en solidariteit, vaardigheids- en reflectiepraktijk, groei en bewustwording met psycho-educatieve informatie over individu en samenleving.

Op geen enkele manier is dit een aanzet tot haat of geweld, discriminatie of racisme.

✨ Jouw volgende stap naar heling begint hier

Voel je dat dit artikel je raakte? Dat het iets in beweging zette? Laat dat moment niet verloren gaan.

Sluit je aan bij onze online community – een warme, veilige plek waar gelijkgestemden elkaar begrijpen en ondersteunen.

👉 Doe een groeitaak die bij dit artikel hoort. Kleine stappen, grote transformaties.

Laat een reactie achter. Jouw stem kan iemand anders de herkenning geven die ze vandaag nodig heeft.

👉 Deel dit artikel met een vriend(in) die worstelt of twijfelt. Soms is één doorstuuractie het verschil tussen vastzitten en vooruitkomen.

🌿 Samen bouwen we aan herstel, kracht en emotionele vrijheid. Steun ons zonder extra kosten door aankopen bij bol. klik op onderstaande afbeelding.

Geef het artikel een dikke duim!

Steun ons zonder extra kost door uw aankopen bij :

Meer info over Annemie Declercq (klik)

Liefs Annemie

Gebruik het contactformulier!

Lees ook

Oekraïnse referenties en bronnen en schrijvers op sociale media in het Engels

Mariam Naiem: Instagram en Twitter

Tetyana Denford: Instagram en Twitter

Marichka Buchelnikova: Instagram en Twitter

Maria Kuchapska: Instagram

Julia Kyrylova-Fedorchenko: Instagram

Oleksandr Shyn: Twitter

Valeria Voshchevska: Instagram en Twitter

Julia Tymoshenko: Instagram en Twitter


Ontdek meer van Zelfzorghelpers samen vrij en verbonden met pycho-educatieve vorming.

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

We zijn benieuwd naar je reactie hieronder!Reactie annuleren

Ontdek meer van Zelfzorghelpers samen vrij en verbonden met pycho-educatieve vorming.

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder